O nás

To jsme my, členové Družstva Nad mlýnem. Šlapanice jsou pro nás srdcovka. Chceme tu žít, pomáhat s rozvojem města, být dobrými sousedy.

  • Aktuálně má družstvo 20 členů a postupně je všechny představíme. Vydržte prosím a sledujte nás.

Iveta Svobodová s rodinou

Ve Šlapanicích jsem se narodila, chodila jsem do místní Zahrádky, základní školy a také do první primy na nově založeném gymnáziu. Po studiu medicíny jsem pracovala v Dětské nemocnici v Brně a následně jsem zde ve Šlapanicích otevřela vlastní ordinaci praktického dětského lékaře. Moje profese mě zcela naplňuje, je mým koníčkem a jsem šťastná, že ji mohu vykonávat právě ve městě, kde jsem se narodila. Doufám, že je má práce, kterou se snažím dělat co nejlépe, prospěšná našim spoluobčanům. Šlapanice jsou také domovem naší rodiny, přirostli nám k srdci, zde s manželem vychováváme děti a rádi bychom tu žili i nadále, podíleli se na růstu a zvelebování města. Na vztazích mezi lidmi, pomáhání si jeden druhému, vycházení si vstříc. Když toto mezi námi bude fungovat, pak se ve Šlapanicích bude žít ještě lépe.

Alena, Robert sr., Robert jr. a Erik Barabášovi

Ve Šlapanicích žijeme již 9 let. Naše děti navštěvují místní školu, školku, ZUŠ a svoje oblíbené sportovní kroužky. Všichni tu už máme svoje kamarády a známé a chceme ve Šlapanicích zůstat i nadále. Protože naše potřeby na životní prostor rostou spolu s dětmi, hledáme ve Šlapanicích již několik let novou vhodnou příležitost k bydlení, ale marně. O to víc nás povzbudilo zjištění, že je ve Šlapanicích tolik aktivních a kreativních lidí, kteří jsou schopni rozvinout a realizovat takovýto projekt.

Mgr. Šárka Štěpánková

Učitelka na ZŠ

Markéta Gregová a Radim Stloukal

Jsme mladý pár, který na podzim plánuje veselku. Proto hledáme náš domov. Markéta je rozená šlapaňačka. Od školky až po gympl žila jen Šlapanicemi, kromě rodiny tu má své nejbližší kamarády. Věnuje se zahradní a krajinářské architektuře. Kromě toho ji rukama prošly desítky šlapanických dětí na táborech a na kroužku street dance, který tu založila a vede už desátým rokem. Radim je statik, velký sportovec a cestovatel. Chceme žít mezi svými a ve městě, které společensky žije. A to jsou pro nás Šlapanice.

Uttendorfští

Do Šlapanic jsme se přistěhovali před 8 roky. Naše děti tu chodí do školy a školky, mají kamarády. Jsme tu doma. Nedovedeme si představit, že bychom Šlapanice opustili.

Klaškovi

Jsme mladá rodina, která tu bydlí cely život a chceme tu bydlet dál.

Petr, Petra, Honzík a Kubík Slavíkovi

Ve Šlapanicích žijeme desátým rokem. Nastěhovali jsme se jako mladí absolventi mezi prvními naplaveninami do komplexu Brněnských Polích. Od té doby jsme stihli přivést na svět dva mladé Slavíčky a začali řešit potřebu většího hnízda. Šlapanice nám za ty roky přirostly k srdci a pravidelně navštěvujeme většinu zdejších akcí. Od září už budou obě děti navštěvovat místní základku, ve které pracuje také i Petra. Z toho důvodu bychom nové hnízdo potřebovali najít právě ve Šlapanicích.

Adamcovi

Ve Šlapanicích žijeme již 11 let a staly se našim skutečným domovem. Našli jsme tady spoustu úžasných lidí a dobrých kamarádů, kteří jsou tu pro nás a my pro ně. Rozhodnutí, které padlo před 11 lety-přestěhovat se zde- bylo jedno z nejlepších, co jsme učinili. Snažíme se aktivně podílet na aktivitách města. Chceme, aby i naše děti zde mohly v budoucnu s námi vyrůstat a žít spokojené životy. Uvítali jsme proto možnost být součástí tohoto projektu, který má za cíl umožnit fajn lidem žít na fajn místě.

Ficovi

Jsme mladá rodina, která chce mít svůj domeček se zahrádkou, ve kterém si naše děti budou moct hrát.

Pavel a Lucie Krčkovi

Ve Šlapanicích žijeme oba, přes 25 let. Prošli jsme zdejší základkou (chvíli i tou uměleckou), stárkováním i většinou sportovních spolků. Chceme pokračovat v tom, aby se ve Šlapanicích dobře žilo nejem nám, ale i našim dětem. Proto Lucie pravidelně vede kurzy street dance, Pavel pomáhá s rekonstrukcí Orlovny, oba vedeme tréninky stolního tenisu a snažíme se zapojovat do aktivního dění města.

Jirka Jašek

Jsme mladý pár, který žije ve Šlapanicích už od malička. Prošli jsme zdejší školkou, základní školou i gymnáziem. Zapojili jsme se do organizování zdejších hodů, farních i orelských akcí. Budeme rádi, kdyz zde budeme moct žít i nadále a jednou i založit rodinu.

Hana a Radim Kovářovi

Ve Šlapanicích žiji celý svůj život, jsem rodačka. S manželem Radimem jsme před nedávnou dobou učinili klíčové rozhodnutí a Šlapanice si vybrali také jako náš společný domov. Koupili jsme a zrekonstruovali byt ve "starých bytovkách", ve kterém s dětmi zatím žijeme, a který nám začíná být pomalu malý. Jsme s manželem oba poměrně aktivní a společenští lidé, není nám lhostejné, kde žijeme a snažíme se o prostředí kolem sebe pečovat a zlepšovat jej. Z našeho společného projektu jsme nadšení, celkově Baugruppe nám dává opravdu smysl a věříme, že tento projekt bude velkou inspirací pro ostatní občany České Republiky. V Německu jsou tyto projekty dá se říci standardem.